Nazwa projektu: Organizacja zgrupowania szkoleniowego dla zawodników piłki ręcznej TS MOSIR Bochnia

Opis projektu:

Zadanie polegało na organizacji letniego zgrupowania szkoleniowego dla najlepszych zawodników piłki ręcznej TS MOSIR Bochnia w miejscowości Rytro, województwo małopolskie w dniach 21-29 sierpnia 2023 r.

Aby zwiększyć szanse bocheńskich zawodników w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej oraz podnieść poziom ich umiejętności sportowych niezbędna była organizacja kilkudniowego zgrupowania szkoleniowego, pozwalająca na bardziej zintensyfikowane treningi oraz integrację grupy.

Organizacja 9 dniowego obozu dochodzeniowego pozwoliła efektywnie zaprogramować treningi w ciągu całego dnia, z przerwą na posiłki i regenerację.

Projekt skierowany był do chłopców w wieku 15-18 lat (kategoria junior młodszy, junior) w sumie 8 chłopców z terenu Powiatu Bocheńskiego, systematycznie trenujących i skutecznie podnoszących swoje umiejętności w Klubie Sportowym TS MOSIR Bochnia. Treści, środki oraz metody szkoleniowe były dobrane odpowiednio do wieku i umiejętności zawodników.

Zatrudniony został doświadczony trener, który zajmował się szkoleniem tej grupy w oparciu o swój autorski program, mający na celu podniesienie jakości procesu i zapewnienie uczestnikom zadania skuteczną poprawę ich umiejętności sportowych.

Udział w szkoleniu pozwolił młodzieży zagospodarować czas wolny od nauki w bezpieczny i kontrolowany sposób, pod opieką fachowej i doświadczonej kadry.

W trakcie trwania zadania, jego uczestnicy nawiązali nowe relacje społeczne, dzięki czemu treningi były dobrym przykładem działań na rzecz młodzieży.

Zrealizowane działania były komplementarne ze szkoleniem klubowym i stanowią uzupełnienie całorocznego cyklu szkoleniowego przygotowującego rozgrywek prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej w sezonie 2023/2024.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego